Aktywność fizyczna w odchudzaniu – czy może zaszkodzić?

24 października, 2022
Aktywność fizyczna w odchudzaniu – czy może zaszkodzić?

Stres w odchudzaniu


Najczęściej wywołuje się u siebie stres poprzez ćwiczenia, które wykonuje się przy świetle niebieskim, w zamkniętym pomieszczeniu, a jeszcze dodatkowo przy głośnej muzyce. To wszystko nasila stres, zwiększając stan chorobowy organizmu.


Kiedy najczęściej przeprowadza się treningi?


 


Większość wybiera na trening porę późną, najczęściej wieczorną, kiedy jest się już po pracy, a dzieci zajęte są zadaniami domowymi. Przez wieczorne treningi upośledzona zostaje wydzielanie melatoniny i następuje wzrost produkcji kortyzolu w nadnerczach. Organizm potrzebuję melatoninę, która wspomaga walkę ze stanami zapalnymi. Zmniejszenie jej wydzielania może katastrofalnie wpłynąć na stan zdrowia, jak i na proces odchudzania.


 


Wybierz spacery na świeżym powietrzu


Okazuje się, że aby wspomóc się odchudzaniem nie trzeba „ostro cisnąć na siłce”, a wystarczy spacer na świeżym powietrzu. Promienie słoneczne, zielona okolica wpływa pozytywnie na odchudzanie, a kilogramy się zmniejszają. Oczywiście aktywność powinna być połączona z konkretną dietą, najlepiej wybraną i wprowadzoną przez dietetyka.


Katorżnicze treningi, które część osób uważa za pomoc w odchudzaniu, nierzadko powodują problemy zdrowotne. Wybór odpowiednich ćwiczeń nie powinien być przypadkowy, wręcz przeciwnie, należy brać pod uwagę schorzenia, z którymi na co dzień trzeba się borykać oraz warunki, jakie można stworzyć dla treningów.


 


Nadwaga i bieganie


Jeśli cały czas nie uprawia się żadnych sportów, ma się już nadwagę lub otyłość, lekkomyślnym byłoby nagle zacząć biegać. Mogłoby to bardzo szybko zakończyć się kontuzją. Chcesz biegać? Proszę bardzo, ale najpierw się do tego krok po kroku przygotuj, nie forsuj się, zrób to z głową i powoli. Nadprogramowe kilogramy narastały miesiącami, a nawet latami, nie powinno się ich pozbywać zbyt szybko, by nie doprowadzić do problemów z sercem, problemów z pamięcią i koncentracją, zaburzeniami glikemii etc.


Po podjęciu decyzji o wprowadzeniu diety oraz aktywności fizycznej wdrażaj ruch małymi krokami, tak by organizm łatwiej mógł poradzić sobie z nowymi wyzwaniami. Tylko w ten sposób sprawisz, że odchudzanie stanie się poprawnym i zdrowym etapem twojego życia, który przyniesie oczekiwane efekty.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks