Catering dietetyczny – najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

25 sierpnia, 2022
Catering dietetyczny – najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Z pozoru wydaje się, że redukcja tkanki tłuszczowej nie powinna sprawiać większych problemów. Wystarczy jeść mniej niż wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a z czasem ilość tkanki tłuszczowej będzie się zmniejszać. Jednak w praktyce wiele czynników utrudnia nam proces odchudzania. Z tego powodu mnóstwo osób chwali sobie możliwość skorzystania z diety pudełkowej. Catering dietetyczny jest jedną z najskuteczniejszych i najprostszych metod na szybkie i zdrowe pozbywanie się nadprogramowych kilogramów.  


Dlaczego tak trudno jest nam schudnąć?


Proces odchudzania mogą nam zaburzać takie czynniki, jak:  • Jedzenie emocjonalne, a więc przyjmowanie nadprogramowych kilokalorii wówczas, gdy jesteśmy znudzeni, zdenerwowani, przemęczeni, niewyspani czy po prostu mamy niezdrowe nawyki „podgryzania” przekąsek przy serialu, czy książce w celu zmaksymalizowania przyjemności.

  • Podjadanie między posiłkami - jest ono szczególnie obecne w diecie osób, które nie mają możliwości planowania i przygotowywania posiłków i często jedzą coś na szybko, aby nasycić głód. Małe, tłuste przekąski w połączeniu z jednym obfitym posiłkiem w ciągu dnia (zazwyczaj kolacją) mogą dać w sumie znaczną nadwyżkę kaloryczną.

  • Brak wiedzy o zasadach diety redukcyjnej. Nie wszyscy mają wiedzę o prawidłowym komponowaniu posiłku, kilokaloriach czy makroskładnikach – to naturalne i zrozumiałe. Jednak bez tej wiedzy trudno skomponować dietę redukcyjną, która nie będzie ani zbyt restrykcyjna, ani niedoborowa.


 


Catering dietetyczny jako sposób na odchudzanie


Wielu klientów korzystających z naszych diet, to osoby, których głównym celem jest redukcja masy ciała. Niejednokrotnie dostawaliśmy od nich pozytywne opinie na temat skuteczności naszych diet. Każda taka wiadomość jest zawsze bardzo przyjemna i motywująca. W jaki sposób nasz catering dietetyczny pomaga w odchudzaniu? Mamy kilkanaście programów dietetycznych, dopasowanych do indywidualnych preferencji. Osoby, którym zależy na jak najszybszych efektach mogą np. skorzystać z diety SIRT, detoksu sokowego, czy diety low carb. Mamy również programy dopasowane do wszystkich tych, którzy chcą łączyć odchudzanie z redukcją węglowodanów, przetworzonych produktów lub pokarmów mięsnych. Kluczowe jest zawsze dobranie kaloryczności posiłków do indywidualnych potrzeb, dlatego przed zamówieniem cateringu dietetycznego, należy obliczyć swoje zapotrzebowanie (np. korzystając z ogólnodostępnych kalkulatorów online). Zazwyczaj wystarczy odjąć od zapotrzebowania ilość między 200 a 500 kcal, aby w zdrowy sposób chudnąć i cieszyć się efektami.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks