Czy można pic kawę podczas diety?

25 sierpnia, 2022
Czy można pic kawę podczas diety?

Kto pije kawę podczas diety?


Ile razy mieliście z jej powodu dylemat? Kawa to aromatyczny napój na dosłownie każdą okazję. Działa nie tylko pobudzająco na nasz układ nerwowy, ale także przeciwdziała występowaniu wielu różnorodnych schorzeń. Zalety kawy absolutnie nie podlegają dyskusji. Picie tego napoju może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Czy wszyscy mogą pic kawę? Oczywiście, że nie. Kawy nie zaleca się osobom, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, co w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju chorób serca. Zawarta w kawie kofeina, działa pobudzająco, poprawia samopoczucie i nastrój, a także znosi uczucie zmęczenia. Bardzo duża grupa osób, twierdzi, że kawa korzystnie wpływa na zwiększenie motywacji, koncentracji oraz spostrzegawczości. Czym jeszcze może się pochwalić kawa? Przede wszystkim tym, że posiada około 7000 rozmaitych związków – w tym flawonoidów. To właśnie one w sposób korzystny oddziałują na nasze zdrowie. Pijąc kawę, należy jednak pamiętać o sposobie jej parzenia. Najwięcej swoich cennych wartości posiada kawa, która została przygotowana w ekspresie ciśnieniowym. Kawa parzona po turecku także pozytywnie wpływa na nasz organizm. Napój kawowy zapobiega zaparciom, przyspieszając perystaltykę jelit. To właśnie ten aspekt jest bardzo często brany pod uwagę przez osoby, które zamierzają zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dodatkowo warto wiedzieć, że kawa przyczynia się do hamowania powstawania blaszki miażdżycowej, co w konsekwencji prowadzi do zapobiegania miażdżycy. Kawa działa przeciwzapalnie.


Picie kawy a odchudzanie


Będąc na diecie, bardzo często szukamy rozmaitych sposobów, które dodatkowo pomogą nam w pozbyciu się niechcianych kilogramów. Oprócz zmiany nawyków żywieniowych, wprowadzonej do codzienności aktywności fizycznej, często decydujemy się na picie kawy. To czynnik, który z całą pewnością działa wspomagająco. Kofeina bez wątpienia wspomaga proces odchudzania, zaczynając od zwiększenia metabolizmu, przez rozpoczęcie lipolizy tłuszczów aż do spalania tkanki tłuszczowej. Kofeina zawarta w kawie, nie tylko dodaje energii, ale także pomaga w tłumieniu apetytu i zwiększa czujność naszego umysłu.


Jak dużo powinniśmy pić kawy aby nasze odchudzanie było efektywne?


W pierwszej kolejności swoją uwagę powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką kawę pijemy. Aby nasze odchudzanie było efektywne, powinniśmy pić czarną kawę prosto z ekspresu. Odrzućmy cukier i mleko. Jeśli naszym celem jest pozbycie się niechcianych kilogramów, wypijajmy około 4 filiżanek dziennie. Nie przekraczajmy dawki, która jest ustalona na 400g napoju. Gdy cierpimy na choroby serca, uważajmy z ilością pitej kawy, która może doprowadzić np. do wzrostów ciśnienia. Aby nasze efekty były jak najlepsze, powinniśmy wypić kawę około pół godziny przed treningiem lub godzinę po przebudzeniu się. Decydując się na picie kawy, miejmy świadomość tego, że sama kawa nie doprowadzi do spadku naszej masy. Musimy zadbać o zbilansowaną dietę, a także o aktywność fizyczną. Jeśli to połączymy, kawa zadziała jak czynnik wspomagający odchudzanie.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks