Dieta niskowęglowodanowa. Zasady diety Low Carb

25 sierpnia, 2022
Dieta niskowęglowodanowa. Zasady diety Low Carb

Dieta low carb cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób, które zamierzają zgubić nadprogramowe kilogramy i które pragną osiągnąć efekty odchudzania w bardzo szybkim czasie. Dieta niskowęglowodanowa może być stosowana zarówno przez osoby trenujące jak i przez osoby prowadzące mniej aktywny tryb życia.


Na czym polega dieta low carb?


Dieta low carb polega przede wszystkim na obniżeniu poziomu spożywanych węglowodanów. Jest to dieta nisko węglowodanowa, której celem jest zaprogramowanie organizmu w taki sposób, by korzystał w tłuszczów jak z głównego źródła energii. Dzięki temu, jesteśmy w stanie metabolizować biała do prostych związków. Te z kolei mogą być wykorzystywane jako źródło energii dla naszego mózgu i dla najważniejszych organów. Stosowanie diety niskowęglowodanowej bez wątpienia korzystnie wpływa na zdrowie, pozwala pozbyć się niechcianego tłuszczu i wpływa na zwiększenie poziomu energii.


Zasady diety low carb


Zasady tej diety są naprawdę proste i przejrzyste. Warto tutaj jednak pamiętać o tym, że powinno się ją stosować przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Dlaczego? Ponieważ nasz organizm nie tylko musi przyzwyczaić się do nowego sposobu żywienia ale także musi przestawić się na czerpanie energii w znacznie większych ilościach z kwasów tłuszczowych. Przechodząc na dietę low carb powinniśmy pamiętać o następujących zasadach:  • węglowodany powinny stanowić 10-15% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

  • odpowiednia podaż białka bardzo dobrej jakości, które jest niezbędnym elementem, pozwalającym zachować masę mięśniową.

  • odpowiednia podaż tłuszczów bardzo dobrej jakości, dzięki której mamy gwarancję zachowania odpowiedniej sprawności umysłowej i zapobiegania spadkom energii czy też dekoncentracji, otępienia itp.

  • odpowiednia ilość warzyw, odgrywających znaczącą rolę w utrzymywaniu organizmu w prawidłowej homeostazie kwasowo-zasadowej.

  • właściwa suplementacja, pozwala na dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów,

  • właściwy początek wprowadzenia diety low carb, polegający na wstępnej fazie nisko węglowodanowej. Małe ilości węglowodanów dadzą naszemu organizmowi impuls do szukania innych źródeł energii.

  • bazowanie na pełnowartościowych produktach charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym.


Jakie są efekty diety low carb?


Dieta low carb to jedna z bezpieczniejszych diet, która przeprowadzona w odpowiedni sposób pozwala na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dodatkową korzyścią tej diety jest ustabilizowanie poziomu cukru, a także przeprogramowanie organizmu w taki sposób, by tłuszcz stanowił podstawowe źródło energii. Dieta skutkuje również poprawą samopoczucia i zwiększonym poziomem energii oraz witalności. Następuje także poprawa w funkcjonowaniu układu nerwowego i w wyglądzie skóry. Na pozytywne efekty diety low carb, wcale nie musimy długo czekać. Korzystne efekty diety nisko węglowodanowej pojawiają się naprawdę szybko. Już po pierwszych tygodniach przebywania na diecie niskowęglowodanowej można zauważyć trwały spadek masy tłuszczu. W połączeniu z odpowiednimi treningami, możemy liczyć na spektakularne efekty.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks