Dieta oczyszczająca organizm

25 sierpnia, 2022
Dieta oczyszczająca organizm

Najlepszym sposobem na to, by pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn jest zastosowanie diety oczyszczającej. Szkodliwe toksyny dostają się do naszego organizmu przez zanieczyszczone środowisko, spożywanie alkoholu, wdychanie dymu tytoniowego, czy też przyjmowanie produktów z konserwantami i sztucznymi barwnikami. Dieta oczyszczająca stanowi znakomity wstęp do dalszej kuracji odchudzającej, daje wytchnienie układowi trawiennemu oraz przyspiesza metabolizm. Bardzo często się zdarza, że nie jesteśmy do końca świadomi tego, jak negatywny wpływ na nasze zdrowie może mieć mieć nadmiar toksyn w organizmie. Ze względu na to, że znajdują się one niemal wszędzie, ich całkowite wyeliminowanie jest w zasadzie niemożliwe. Warto się jednak postarać, by ograniczyć je w jak największym stopniu. Oczyszczanie organizmu jest niezwykle istotne. Stosowanie diet oczyszczających pomaga usunąć szkodliwe toksyny z organizmu, a dodatkowo ma wpływ na lepsze samopoczucie każdego dnia.


Dieta oczyszczająca organizm


Zadaniem diety oczyszczającej z toksyn jest usunięcie nadmiaru szkodliwych substancji z organizmu. To właśnie one są odpowiedzialne za brak energii, problemy z koncentracją, zmęczenie, a także za ziemisty kolor skóry. Dieta oczyszczająca oparta jest przede wszystkim na produktach, które są bogate w błonnik pokarmowy, w tym owocach i warzywach. By zapewnić odpowiednią ilość błonnika, warto wprowadzić do swojego jadłospisu również orzechy, nasiona i całe ziarna. Produkty wspierające detoksykację organizmu to między innymi: jagody, cebula, czosnek, pora, zielona herbata i karczochy. Do diety powinniśmy również wprowadzić żywność sfermentowaną, taką jak kefir, kapusta kiszona czy jogurt. Podczas diety oczyszczającej nie możemy zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Stosując dietę oczyszczającą, ze swojego jadłospisu należy wyeliminować żywność wysoko przetworzoną, napoje gazowane, alkohol, kawę, czarną herbatę oraz produkty zawierające cukier. Gdy zakończymy dietę oczyszczającą, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktów, które znajdą się na naszym talerzu. Czytajmy etykiety i wybierajmy produkty jak najmniej przetworzone. Dieta oczyszczająca organizm powinna trwać od 3 do maksymalnie 7 dni. Pamiętajmy o tym, że ten rodzaj diety mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe. Diety oczyszczającej nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, jak również osoby, które zmagają się z zaburzeniami układu pokarmowego, krążeniowego i moczowego.


Zasady kuracji oczyszczających


Dieta oczyszczająca jest związana nie tylko z dostarczaniem organizmowi mniejszej ilości kalorii, ale także z radykalną zmianą nawyków żywieniowych. Z tego też względu, gdy będziemy ją stosować, musimy pamiętać o kilku zasadach:  • podczas diety oczyszczającej należ pić dużo wody, co najmniej 1,5 l wody dziennie.

  • spożywajmy jak najwięcej owoców i warzyw. To właśnie one są cennym źródłem witamin i minerałów.

  • wyeliminujmy ze swojego jadłospisu kawę i czarną herbatę. Warto je zastąpić zieloną herbatą lub innymi ziołowymi herbatkami.

  • zanim przejdziemy na dietę oczyszczającą, postarajmy się zmienić swój wcześniejszy jadłospis. Spożywajmy więcej sałatek, owoców i warzyw. Dzięki temu, stopniowo przygotujemy swój organizm na oczyszczenie go z toksyn. W podobny sposób musimy postąpić po zakończeniu kuracji oczyszczającej.

  • nie powinniśmy stosować diet oczyszczających zbyt często.


Pamiętajmy, że diety oczyszczające różnią się pomiędzy sobą. Niektóre z nich zakładają wyłącznie zmniejszoną podaż kaloryczną oraz wprowadzenie do menu większej ilości warzyw i owoców. Inne z kolei, pozwalają na spożywanie tylko określonej grupy produktów. To jaką dietę oczyszczającą wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Pamiętajmy jednak o tym, by stosując dietę oczyszczającą czuć się dobrze i aby wszystko przebiegało w bezpieczny sposób. Przetestuj nasz detoks sokowy i oczyść swój organizm już dziś!

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks