Ile można schudnąć na diecie pudełkowej?

25 sierpnia, 2022
Ile można schudnąć na diecie pudełkowej?

W ostatnim czasie catering pudełkowy zyskał sporą popularność. Jego głównym zaletami są pełnowartościowe, zbilansowane posiłki. Również dzięki fachowym opisom poszczególnych dań, czy cyklów żywieniowych, ma się pełną wiedzę na temat tego, ile kalorii znajduje się w danym daniu.


To bardzo ważne dla osób, które planują zrzucić nadprogramowe kilogramy. Trzeba pamiętać, że w dużej mierze za ewentualny przyrost wagi najczęściej odpowiadają nawyki żywieniowe. Dieta pudełkowa to sposób na ich zmianę. Regularne stołowanie się, zdrowe dania, pełnowartościowe, z dużą zawartością witamin, pozwalają pozbyć się niechcianych kilogramów.


Częstym sposobem na schudnięcie jest zastosowanie diety, w której w ciągu dnia spożywa się mniejszą ilość kalorii, niż wynosi dzienne zapotrzebowanie dla danej osoby. Celem tego działania jest pobudzenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, która jest niczym innym, jak rodzajem zapasu pożywieni i energii w sytuacji, gdy tego „zabraknie”.


Zalety diety pudełkowej dla osób, które chcą schudnąć


Za przyrost wagi odpowiada także sam typ jedzenia. Tłuste, przetworzone jedzenie sprzyja temu, że kilogramów szybko przybywa. Często znajdują się w tego typu produktach także konserwanty i inne związki, które sprawiają, iż tkanka tłuszczowa pojawia się szybciej. Także w ciele znajdują się różnego typu toksyny, które mogą spowalniać metabolizm odpowiedzialny za przetwarzanie pożywienia w energię.


Szacuje się, że przy standardowej diecie pudełkowej, w ciągu tygodnia można zrzucić 1kg. W skali miesiąca to 4 kg, zatem jest to dobry wynik. Zbyt drastyczna redukcja wagi nie jest zjawiskiem zdrowym, dlatego nie należy również oczekiwać ogromnych efektów w krótkim czasie.


Jakkolwiek na samą redukcję wagi wpływa nie tylko dieta, ale również aktywność fizyczna. Ta także jest wskazana podczas chęci spalenia tkanki tłuszczowej. Wysiłek fizyczny pobudza metabolizm i spalanie tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, aby w przypadku wykonywania ćwiczeń regularnie uwzględnić to w planie dietetycznym tak, by ilość codziennie przyjmowanych kalorii nie okazała się zbyt mała.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks