Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

25 sierpnia, 2022
Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to rewelacyjna opcja dla wielu osób. Usługi cateringu dietetycznego okazują się być bowiem zbawieniem zarówno dla tych, którzy pragną odżywiać się w sposób racjonalny i zbilansowany, jak i dla osób zapracowanych, nie mających czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków lub po prostu zmagających się z dodatkowymi kilogramami. Dieta pudełkowa jest rozwiązaniem wielu problemów. Dzięki niej możemy osiągnąć upragnione cele, a jak wiadomo – u każdego z nas będą się one różnić. Dlaczego więc coraz więcej osób decyduje się na usługi cateringu dietetycznego? Jaki catering będzie dla nas najlepszy? Czy warto przejść na dietę pudełkową?


Dla kogo jest catering dietetyczny?


W dzisiejszym świecie żyjemy w nieustannej pogoni za obowiązkami zawodowymi, życiem prywatnym oraz za swoimi zajęciami dodatkowymi. To zupełnie normalne, że brakuje nam czasu nawet na drobniejsze czynności i przyjemności. Zdrowa dieta powinna jednak być dla nas priorytetem, a nie rzadko okazuje się, że to właśnie z niej najczęściej rezygnujemy. W pośpiechu zjadamy coś na mieście, kupujemy gotowe produkty do spożycia, czy wysoko przetworzone i kaloryczne przekąski. Nasze zdrowie podupada, a waga pokazuje liczbę, która nas frustruje i smuci. Dodatkowe kilogramy przybywają w mgnieniu oka. Łatwo się ich doczekać, ale bardzo trudno pozbyć. Ile razy próbowaliśmy przejść na dietę? Odchudzanie to nie lada wyzwanie. Trzeba być odpowiednio zmotywowanym, zapartym i pracowitym. To długa droga, na której będą czekać rozmaite pokusy, z których nie raz skorzystamy. Gdy podejmujemy decyzję związana z odchudzaniem, zaczynają się problemy. W natłoku codziennych obowiązków, trzeba przecież znaleźć czas na dodatkową aktywność fizyczną, na zakupy zdrowych produktów spożywczych i na gotowanie. O tym, że brakuje nam czasu już wspominaliśmy. To co nas przerasta związane jest ze skrupulatnym liczeniem kalorii i przygotowywaniem zbilansowanych, pełnowartościowych i zdrowych posiłków. Wielu z nas nie odnajduje się w kuchni, nie potrafi gotować i nie czuje silnej potrzeby ze zmianą tego stanu. Dieta pudełkowa okazuje się wtedy ratunkiem, dzięki któremu ruszymy do przodu. Catering dietetyczny jest również świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z różnymi nietolerancjami, dla osób chcących osiągnąć wymarzoną sylwetkę lub poprawić osiągane przez siebie wyniki sportowe. Inni z kolei, decydują się na dietę pudełkową ze względu na posiadanie chorób dietozależnych, wymagających specjalistycznego podejścia żywieniowego.


Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?


Przygotowując się do skorzystania z usług cateringu dietetycznego, powinniśmy dać sobie trochę czasu i dowiedzieć się czegoś więcej na temat konkretnej firmy cateringowej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny?  • możliwość skorzystania z lokalnych firm cateringowych – jeśli wybierzemy firmę cateringową z najbliższej okolicy, nie tylko wesprzemy lokalną gospodarkę, ale również będziemy mieć pewność, że zamówione przez nas posiłki będą świeżo przygotowane. Transport przygotowanych dań nie będzie trwał długo, dlatego jakość, smak i wygląd posiłków nie zostanie obniżony. Dowiadując się czegoś więcej o firmach cateringowych, łatwo się przekonać, że wiele z nich zajmuje się cateringami dietetycznymi na skalę masową i oferują dostarczanie posiłków raz na 2-3 dni. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która dostarcza posiłki każdego dnia.

  • współpraca z dietetykiem – wybierając konkretną firmę cateringową, warto sprawdzić, czy współpracuje ona z dietetykiem. To niezwykle ważny aspekt pracy najlepszych cateringów dietetycznych w Polsce. Dietetyk jest odpowiedzialny za opracowywanie wszystkich dostępnych wariantów jadłospisów dietetycznych, a także za zindywidualizowanie posiłków dopasowanych do potrzeb klienta. Korzystając ze specjalistycznej diety, powinniśmy mieć możliwość kontaktu z dietetykiem. Ważne jest również to, że nie powinniśmy godzić się na ponoszenie z tego tytułu dodatkowych opłat. Kontakt z dietetykiem powinien być wliczony w cenę.

  • konsultacja dietetyczna – jeśli dokonaliśmy wybory firmy cateringowej, powinniśmy w pierwszej kolejności zostać skierowani na konsultację dietetyczną. Możemy więc odbyć rozmowę telefoniczną, szczegółowo wypełnić kwestionariusz internetowy związany z potrzebami żywieniowymi lub udać się na konsultację indywidualną w siedzibie firmy. Dietetyk, na podstawie zebranych informacji takich jak np. płeć, wiek, waga, wzrost, określenie zapotrzebowania energetycznego, występowanie chorób dietozależnych, posiadane alergie, czy nietolerancje pokarmowe i preferencje żywieniowe – pomoże dokonać wyboru odpowiedniej diety.

  • możliwość przetestowania diety – po konsultacji dietetycznej i wyborze odpowiedniego wariantu diety pudełkowej, powinniśmy mieć możliwość skorzystania z pakietu testowego. Dzięki temu, będziemy mieć szansę na zapoznanie się z wybranym wariantem dietetycznym, wielkością porcji, a także z kulinarnym kunsztem kucharzy pracujących w danej firmie cateringowej.


Decydując się na catering dietetyczny, pamiętajmy o zapoznaniu się ze wszystkimi kosztami. Wybór najtańszych pakietów żywieniowych nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością otrzymywanych posiłków. Miejmy to na na uwadze podczas dokonywania wyboru. Firmy cateringowe zachęcają do korzystania z oferty również poprzez wprowadzenie rozmaitych promocji i obniżek cenowych. Warto śledzić na bieżąco informacje związane z ofertą firmy cateringowej. Nie zapominajmy o tym, że jako świadomi konsumenci, mamy prawo wymagać usług wysokiej jakości i musimy wiedzieć czym się kierować, decydując się na korzystanie z usług cateringu dietetycznego.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks