Jak zrobić formę na lato? Praktyczne porady

25 sierpnia, 2022
Jak zrobić formę na lato? Praktyczne porady

Jak zrobić formę na lato? To pytanie zadaje sobie nie jedna osoba, która pragnie w końcu zmienić coś w swoim życiu. Ile razy tak naprawdę przekładaliście swoje plany treningowe i zdrową dietę na później? Każdy z nas wyznaczał sobie czas kiedy rozpocznie wprowadzać zmiany na lepsze oraz termin, do którego chciałby osiągnąć wyznaczony cel. Zapewne wiele osób miało ogromny zapał i mobilizację na samym początku, ale co wydarzyło się później? Powrót do starych nawyków żywieniowych i nieregularna aktywność fizyczna. Zatracaliśmy się w swoich wyborach, przekonując samego siebie, że w tym roku na pewno zdołamy osiągnąć cel, który wyznaczany jest już od pewnego czasu. Przecież każdy go ma i na pewno zdąży to zrobić. Jaka jest prawda? Lato nadchodzi wielkimi krokami, a my cały czas stoimy w miejscu bez rewelacyjnych efektów. Najlepszym rozwiązaniem będzie – zacząć od teraz. Niczego nie odkładać na później, nie rozpoczynać diety od jutra i nie wymyślać żadnych wymówek związanych z treningami.


Jak zrobić formę na lato?


Postawmy sprawę jasno. Pierwszym i najważniejszym krokiem będzie szczere odpowiedzenie sobie na kilka pytań. W jakiej formie aktualnie jesteśmy? Jaki zamierzamy osiągnąć cel? Czy tym razem wytrwam i będę konsekwentnie trzymać się swoich założeń? Czy ćwiczyłem już wcześniej w sposób regularny? Musimy przemyśleć, czy chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, spalić tłuszcz, poprawić swoją kondycję, czy zbudować masę mięśniową. Do lata pozostaje coraz mniej czasu. Nie zatracajmy się więc w reklamach cudownych suplementów i technik, które wykonają całą pracę za nas i będziemy mogli cieszyć się uzyskanymi efektami. Nic bardziej mylnego. Nikt, ani nic nie wykona za nas tej ciężkiej pracy. Ciekawą i naprawdę dobrą radą jest podzielenie pozostałych miesięcy do lata na dwa odrębne okresy – budowanie masy i redukcję tłuszczu. Z czym tak naprawdę kojarzy Wam się forma na lato? Celem większości osób początkujących jest po prostu chęć zrzucenia wagi.


Jak zgubić nadprogramowe kilogramy i zyskać zgrabną i letnią sylwetkę?


Jeśli chcemy zdążyć do lata, po odpowiedzeniu sobie na kilka ważnych pytań – zacznijmy od diety. To prawda, że nie ma w tym nic odkrywczego, ale to właśnie odpowiednie żywienie będzie naszą drogą do sukcesu. Trzeba sobie uświadomić to, że bez diety niestety niczego nie osiągniemy. Postawmy na zmianę swoich nawyków żywieniowych, a jeśli będzie się to wiązało z wielkimi trudami, zacznijmy od odstawienia cukru, gazowanych napojów, ograniczenia węglowodanów i spożywania mniejszych porcji niż dotychczas. Pięć zbilansowanych posiłków każdego dnia i usunięcie ze swojego jadłospisu wszelkich fast foodów zagwarantuje nam widoczne efekty już po tygodniu.


Kilka cennych wskazówek dietetycznych i treningowych


Zapamiętajmy, że brak odpowiedniego nawodnienia jest równoznaczne z brakiem efektów naszych starań. Pijmy co najmniej 2 litry wody dziennie, a zobaczymy pozytywne zmiany w naszym organizmie. Odstawmy wszelkie soki, napoje i energetyki. Nauczmy się pić wodę i oczywiście nie zapominajmy o nawodnieniu podczas treningów. Kolejnym ważnym aspektem w zrzucaniu swoich dodatkowych kilogramów jest aktywność fizyczna. Jeśli chcemy schudnąć w szybkim tempie, musimy wiedzieć, że nie ma nic lepszego niż bieganie. To jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jeśli bieganie nie będzie naszą bajką, postawmy na inny trening. Fitness, siłownia, basen, spacery, rolki czy też rower. Bardzo ważnym krokiem jest podjęcie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Samo wprowadzenie diety do naszego życia nie wykona całej pracy w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu. Małymi kroczkami jesteśmy osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Po pewnym czasie, przekonamy się, jak bardzo zmieni się nasze ciało dzięki wprowadzonej aktywności fizycznej. Kolejna ważna kwestia. Nie ma efektów bez cierpienia. Już po kilku treningach i wprowadzonej diecie, niektórzy z nas będą mieli serdecznie dość. Nic nie przychodzi łatwo, więc jeśli naprawdę chcemy zauważyć zmiany, musimy zagryźć zęby i wziąć się do pracy. Każdy z nas przejdzie przez nie jeden kryzys. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy się nie poddali i brnęli dalej. Każdy kryzys może zostać zażegnany. Postępując według ustalonego planu, nawet nie zorientujemy się kiedy znikną wszelkie złości i smutki, a napływ energii uderzy ze zdwojoną mocą. Mamy cel, do którego dążymy. Myślmy o nim i o efektach, które nadejdą wraz z naszym uporem i konsekwencją. Oprócz wyżej wymienionych kroków, powinniśmy pamiętać o jeszcze jednym. Wsłuchajmy się w nasz organizm. Niezależnie od tego, na którym dokładnie etapie jesteśmy, zadbajmy o swój organizm w każdy możliwy sposób. Kontrola efektów diety i treningów pod okiem specjalisty, czy regularne badania to naprawdę podstawa. Nie róbmy nic na siłę. Jeśli nasze ciało chce odpocząć, nie katujmy go z myślą, że jutro wstaniemy z jeszcze lepszymi efektami. Każdy ma swoje granice i pomimo tego, iż nie wiele czasu pozostało do lata, pamiętajmy, że wszystko ma swój umiar. Trzymajmy się zasad, a z pewnością osiągniemy cel i podczas plażowania będziemy dumni z tego jak wygląda nasze ciało. Jeśli mimo starań, diety i treningów nie osiągnęliśmy postawionego sobie celu, pamiętajmy, że i tak jesteśmy na dobrej drodze i nie powinniśmy przerywać naszej pracy w drodze do wymarzonej sylwetki. W okresie letnim i tak będą widoczne efekty, a my będziemy czuli się znacznie lepiej – sami ze sobą. Wykorzystajmy lato, by dalej kontynuować to co zaczęliśmy. Jesteśmy pewni, że każdy postawi na swoim w takim tempie jaki jest dla niego najlepszy. Chcesz poznać więcej porad na temat zdrowego trybu życia? Odwiedź nasz blog dietetyczny :)

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks