Kilka sposobów na detoks organizmu

25 sierpnia, 2022
Kilka sposobów na detoks organizmu

Kiedy nasz organizm potrzebuje kuracji oczyszczającej? Wtedy, gdy odczuwamy przewlekłe zmęczenie, mamy problemy z cerą, czy też zmagamy się z ciągłymi bólami głowy. Detoks organizmu zapewni nam zastrzyk energii, lepsze samopoczucie i oczywiście klucz do zdrowia. Oczyszczanie organizmu może być stosowane w rozmaitych sytuacjach. Niektórzy, zalecają detoks po pozwoleniu sobie na różnorodne zakazane przyjemności, przez które pojawiają się nienaturalne krągłości. Inni z kolei twierdzą, że dieta oczyszczająca pozwala zwalczać pierwsze objawy przeziębienia. Jeśli dietę oczyszczającą będziemy stosować w sposób regularny, np. co tydzień lub co miesiąc, to niewątpliwie przyczyni się ona do oczyszczenia całego organizmu.


Kilka sposobów na detoks organizmu


Niezależnie od tego, na który sposób oczyszczania organizmu z toksyn się zdecydujemy, pierwszym krokiem powinno być odstawienie wszelkich używek. Mowa tutaj o kawie, alkoholu, słodyczach i papierosach. Bardzo ważnym aspektem jest również to, by do danej kuracji oczyszczającej dołączyć aktywność fizyczną. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko wspomoże spalanie kalorii, ale także przyspieszy przemianę materii. Na który sposób oczyszczania organizmu z toksyn warto się zdecydować? Wybór oczywiście zależy od was. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami.  • detoks sokowy – to znakomite rozwiązanie na początek przygody z oczyszczaniem organizmu. Detoks sokowy polega przede wszystkim na piciu świeżych soków z owoców i warzyw. Ilość jest tutaj dowolna. Należy jednak pamiętać o tym, by soki nie były w żaden sposób dosładzane. Zrezygnujmy więc z miodu i cukru. Podczas diety sokowej, warto postawić głównie na zdrowe soki z warzyw, ponieważ owoce zawierają w sobie więcej cukru. Oczyszczanie organizmu, możemy wspomóc pijąc zieloną herbatę lub napary z ziół. Koniecznością jest tutaj picie dużych ilości wody. Jak długo powinien trwać detoks sokowy? Większość osób decyduje się na kuracje, które trwają od 1 do 3 dni. Bardzo dużą popularnością cieszy się oczyszczanie weekendowe.

  • korzystanie z sauny – to rewelacyjny sposób na relaks i pozbycie się toksyn z organizmu. Wraz z potem, pozbywamy się nie tylko substancji niepożądanych, ale także możemy wspomóc utratę zbędnych kilogramów. Dodatkowo, wysoka temperatura w saunie, poprawia wygląd naszej skóry. Musimy jednak pamiętać o tym, że z sauny nie mogą korzystać osoby zmagające się ze schorzeniami układu krążenia, epilepsją, kobiety w ciąży i osoby z chorobami nowotworowymi.

  • oczyszczające zioła – picie dużo herbat i naparów ziołowych z pewnością wspomoże nasze zdrowie. Polecana jest tutaj herbata zielona, która stanowi źródło antyoksydantów. Ponadto, warto stosować rozmaite mieszanki ziół, czyli tzw herbatki ziołowe. Gdy zdecydujemy się na ten sposób oczyszczania organizmu z toksyn, przy wyborze odpowiedniego zestawu roślin powinniśmy kierować się właściwościami moczopędnymi. Takie zalety znajdziemy w pokrzywie, mniszku lekarskim lub bratku trójbarwnym.


Podczas detoksu i ograniczania spożywania wybranych produktów, powinniśmy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu naszego organizmu. Woda to życiodajny płyn. Niezwykle ważną rolę odgrywa szczególnie w kuracji oczyszczającej, ponieważ ułatwia wypłukiwanie niepożądanych substancji, a także zapobiega odwodnieniu. Jeśli zmagamy się z przewlekłymi chorobami lub problemami zdrowotnymi, takimi jak np. choroby układu pokarmowego i moczowego, należy poradzić się swojego lekarza prowadzącego, czy kuracja oczyszczająca jest dla nas. Podobna sytuacja zachodzi w przypadku osób starszych, nastolatków, dzieci i kobiet w ciąży.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks