Na czym polega dieta Samuraj?

25 sierpnia, 2022
Na czym polega dieta Samuraj?

Jedną z diet dostępnych w naszej ofercie jest Samuraj. Dziś chcemy wyjaśnić Wam, jakie są założenia tej diety i dlaczego warto ją rozważyć. Ten sposób żywienia spopularyzował Nate Miyaki – zawodowy sportowiec, kulturysta, trener fitness i autor książek dotyczących zdrowego odżywiania. System odżywiania powstał jako zmodyfikowana wersja diety Paleo, która została lepiej dostosowana do potrzeb osób uprawiających sport – zarówno amatorsko, jak ii zawodowo.


Zasady diety Samuraj


Dieta samuraja, podobnie jak Paleo, opiera się o wyłącznie naturalne, nieprzetworzone produkty. Nie zawiera tłuszczów trans, fast foodów, nabiału, cukru, glutenowych zbóż i wszelkich przetworzonych pokarmów. W jadłospisie znajdziemy m.in. warzywa, owoce, ryby, mięso, jaja, oleje roślinne. Co więc odróżnia Samuraja od diety Paleo? Przede wszystkim obecność większej ilości węglowodanów. Pochodzą one z bezglutenowych zbóż i pseudozbóż czy też ziemniaków. Obecność węglowodanów złożonych pozwala na szybsze uzupełnienie glikogenu,, który tracimy podczas intensywnych treningów. Jest to niezwykle ważne dla osób aktywnych. Natomiast obecność pełnowartościowego białka pochodzącego z mięsa i jaj pozwala osiągać cele treningowe i sylwetkowe.


Korzyści wynikające ze stosowania diety Samuraj  • dostarcza wartościowych źródeł energii, dlatego daje dużo siły podczas treningów

  • zmniejsza ryzyko utraty masy mięśniowej podczas redukcji

  • zapewnia niezbędną ilość białka potrzebną do budowy masy mięśniowej

  • zapewnia optymalną ilość tłuszczu, umożliwiając wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, i K.)

  • wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy

  • zmniejsza ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych

  • stabilizuje poziom cukru we krwi


Komponując dietę Samuraj, dbamy o to, by była różnorodna i bogata w witaminy i minerały. Umieszczamy w niej głównie posiłki wytrawne, uzupełniona o słodkie, nieprzetworzone przekąski, np. koktajle, czy owsianki, które świetnie sprawdzają się jako posiłki przedtreningowe. Dieta została opracowana przez specjalistów ds. żywienia. Wiemy, że dzięki niej wielu naszych klientów może bić rekordy na treningach i cieszyć się z uzyskanych efektów.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks