Na czym polega Dieta Sirt? Zasady i zalety.

25 sierpnia, 2022
Na czym polega Dieta Sirt? Zasady i zalety.

Dieta Sirt, czyli dieta sirtuinowa to jeden z popularnych ostatnio modeli żywieniowych. Dieta Sirt opiera się przede wszystkim na włączeniu do jadłospisu jak największej ilości produktów, które są bogate w polifenole. Polifenole zawarte w żywności, przyczyniają się bowiem do aktywacji sirtuin, czyli białek, mających sprzyjać redukcji masy ciała, poprawie stanu zdrowia i samopoczucia. Dieta Sirt nie jest dietą, która wymaga od nas wielk ich wyrzeczeń i spożywania posiłków komponowanych z uwzględnieniem wąskiej grupy pokarmów.


Na czym polega dieta Sirt?


Dieta Sirt jest bardzo dobrze oceniana przez dietetyków. Nie jest wymagane długotrwałe stosowanie ubogokalorycznej diety, czy przestrzeganie zasad, które są uważane za wyjątkowe niezdrowe. Należy do nich między innymi stosowanie ubogiego i eliminującego podstawowe składniki odżywcze jadłospisu, głodzenie się, a także znaczne ograniczenie kaloryczności spożywanych posiłków i restrykcyjne przestrzeganie z góry określonego jadłospisu. Dieta sirtuinowa oparta jest na zasadach zdrowego odżywiania. Pozwalają one nie tylko szybko schudnąć, ale także jesteśmy w stanie uniknąć spalania mięśni, zamiast tkanki tłuszczowej. Jadłospis diety Sirt nie należy do ubogokalorycznych. Cechuje się natomiast dodawaniem do codziennych posiłków, określonych produktów spożywczych np. jarmuż, pietruszka, seler, truskawki, jabłka, ananasy, borówki, lubczyk oraz orzechy i przyprawy.


Zasady diety Sirt


Dietę sirtuinową możemy podzielić na kilka etapów: I ETAP - trwa 7 dni i wymaga od nas spożywania nie więcej niż 1000 kcal na dobę przez 3 dni oraz 1500 kcal przez następne 4 dni. II ETAP – trwa 14 dni i wymaga od nas pożywania nie więcej niż 1500 kcal każdego dnia. III ETAP – nie wymaga od nas liczenia kalorii. Uwzględnia jednak spożywanie jak największej ilości produktów sirtuinowych. Jednym z filarów diety Sirt okazuje się być picie zielonych koktajli, które przygotowuje się z produktów z grupy firtfood. Mogą to być między innymi: jarmuż, jabłka, rukola, seler naciowy itp. Oprócz zielonych koktajli, możemy spożywać również posiłki stałe, które są wzbogacone o produkty sirtuinowe.


Czy dieta Sirt pozwala schudnąć?


Dieta sirtuinowa w pozytywny sposób oddziałuje na metabolizm, czego konsekwencją jest efektywne pozbywanie się nadprogramowych kilogramów. Dieta Sirt pozwala schudnąć, dlatego każda osoba, która pragnie o zgrabnej sylwetce, powinna ja wypróbować. Do codziennego menu, musimy włączyć żywność sirtuinową, pozwalającą odżywić organizm i dostarczyć do niego między innymi błonnik pokarmowy, witaminy, minerały i polifenole. Nie ograniczamy w drastyczny sposób kaloryczności naszych posiłków. Dzięki temu, bez większych wyrzeczeń jesteśmy w stanie sprostać stosowaniu diety i uniknąć efektu jo-jo. Dodatkowo warto wiedzieć, że diera Sirt aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej i pozwala uniknąć redukcji tkanki mięśniowej. Dieta sirtuinowa polecana jest wszystkim osobom, którzy dążą do poprawy proporcji ciała, a także ogólnego samopoczucia i kondycji fizycznej.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks