Nowy sposób zrzucania wagi – Dieta IF Intermittent Fasting!

24 stycznia, 2023
Nowy sposób zrzucania wagi – Dieta IF Intermittent Fasting!

Dlaczego tak trudno schudnąć?


Powodów tak naprawdę jest wiele, a każda osoba to inna historia, dlatego też do najczęściej wymienianych zaliczyć można:
•    źle wyznaczony cel;
•    drastyczną zmianę w sposobie odżywiania;
•    brak wsparcia i motywacji;
•    nieodpowiednio zbilansowaną dietę;
•    brak aktywności ruchowej;
•    nieregularne odżywianie;
•    złe nawyki żywieniowe;
•    stres.
Już sam fakt wprowadzania diety może być stresujący, może więc spróbować dietę IF, która zakłada zjadanie trzech sytych posiłków dziennie, zamiast pięciu, jakie zazwyczaj pojawiają się w planach dietetycznych. Źle zbilansowana dieta, to także jeden z głównych powodów braku wyników w odchudzaniu. Czy potrafisz samodzielnie przygotować dobrze wyliczone posiłki?Dieta IF Intermittent Fasting sposobem na łatwe przystosowanie


Dieta IF Intermittent Fasting, inaczej zwana dietą okienkową, zakłada spożywanie trzech posiłków w ciągu 8 godzin, a następnie 16 godzin postu. Zjadasz więc trzy posiłki główne:
•    śniadanie;
•    obiad;
•    kolację.
Po czym wchodzisz w stan postu, rozpoczynającego się około godziny 20, by około godziny 12 następnego dnia zjeść pierwszy posiłek. O diecie okienkowej mówi się, że podczas procesu odchudzania można jeść wszystko, byle w określonych porach i z zachowaniem postu. Niestety aż tak dobrze to nie jest. Posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane, a dla każdego wyliczana jest dzienna kaloryczność.Co zrobić, aby otrzymać prawidłowo przygotowaną dietę?


Bardzo częstym powodem braku wyników w odchudzaniu jest właśnie nieodpowiednie przygotowanie posiłków, brak dobrego ich wyliczenia. Poza tym brak pomysłów na posiłki, a ich powtarzalność także ma niemały wpływ na porażkę w procesie odchudzania. Co więc zrobić, by odchudzanie miało sens?
Nikt tak dobrze nie przygotuje diety, jak firma cateringowa Light Catering, która działa we współpracy z dietetykiem. Nie mają problemów z pomysłami na posiłki, albowiem to ich codzienność, opracowanych propozycji mają bardzo dużo, zatem nie można narzekać na nudę w odżywianiu. I co najważniejsze klient otrzymuje od nich gotowe już posiłki, odpowiednio zbilansowane.
Taka dieta to wygoda, komfort spożywania gotowych i smacznych posiłków z zachowaniem jedynie odpowiednich pór na ich spożycie. Dieta IF Intermittent Fasting to łatwy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, do którego szybko jesteś się w stanie przyzwyczaić.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks