Odchudzanie bez treningu - czy to możliwe?

25 sierpnia, 2022
Odchudzanie bez treningu - czy to możliwe?

Odchudzanie jest trudnym tematem i sporym wyzwaniem. Oprócz samodyscypliny i samozaparcia, niezbędna okazuje się być odpowiednio dostosowana dieta i aktywność fizyczna. Co jednak w przypadku, gdy nie jesteśmy miłośnikami sportu lub gdy po prostu nie możemy pozwolić sobie na taką formę spędzania czasu? Czy da się schudnąć bez treningów? Odchudzanie wymaga od nas niemałej pracy nad sobą i nad swoimi nawykami żywieniowymi. Z tego też względu zmieniamy styl życia i dążymy do poprawy sylwetki i własnego zdrowia.


Czy odchudzanie bez ćwiczeń jest możliwe?


Decydując się na odchudzanie, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą nam restrykcyjne diety i intensywna aktywność fizyczna. Tak jak szybko zaczęliśmy zmieniać swoje życie, tak szybko tracimy motywację do jakiegokolwiek działania. Dieta wcale nie musi być restrykcyjna. Dieta powinna być prawidłowo zbilansowana i dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Dostarczając nam wszelkich witamin i składników odżywczych, będziemy cieszyć się z energii, którą wykorzystamy w odchudzaniu. Dieta powinna być różnorodna i atrakcyjna smakowo. Dzięki temu, nie będziemy podatni na żywieniowe pokusy i będziemy mogli pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to odchudzanie bez niej okazuje się również możliwe. Nasze chudnięcie będzie o wiele wolniejsze, ale równie skuteczne, przez co nie będziemy musieli wywracać swojego życia do góry nogami. Musimy mieć świadomość tego, że każdy sukces jesteśmy w stanie osiągnąć, nawet małymi kroczkami. Być może, to właśnie dzięki temu zmobilizujemy się do aktywniejszego działania i rozpoczniemy prawdziwe treningi.


Co zrobić by schudnąć bez treningów?  • Poruszajmy się pieszo lub rowerem. Nie ułatwiajmy sobie dotarcia do konkretnego celu samochodem, autobusem lub tramwajem. Jeśli mamy duży dystans do pokonania, wsiądźmy w tramwaj i wysiądźmy dwa przystanki wcześniej. Idąc do sklepu, zdecydujmy się na taki, który jest dalej położony. Ani się nie obejrzymy, a będziemy mięć pokonanych o wiele więcej kroków niż zamierzaliśmy.

  • Postawmy na lepszą jakość naszego snu. Postarajmy się wysypiać, aby zregenerować siłę potrzebną w następnym dniu. Niedobór snu przyczynia się do zaburzeń metabolicznych, a tym samym zwiększa ryzyko tycia.

  • Jeśli jesteśmy rodzicami, postarajmy się, aby czas który spędzamy z dziećmi był intensywniejszy niż wcześniej. Idąc na wspólny spacer lub na plac zabaw, wcale nie musimy biernie obserwować jak nasza pociecha się bawi. Przyłączmy się do niej i zaskoczmy innych rodziców. Domowe zabawy również wymagają większego ruchu. Nie siedźmy na kanapie przed telewizorem. Postawmy na wspólne tańce, berka, zabawy w naśladowanie itp. Bądźmy kreatywni – docenią to nie tylko nasze dzieci, ale także nasza figura.

  • Sprzątanie w formie treningu? Dlaczego nie. Sprawmy, by domowe porządki dawały nam same korzyści. Podczas czyszczenia półek warto zrobić przerwę na kilka pajacyków czy też przysiadów.

  • Spożywajmy dania powoli i w skupieniu. Nie śpieszmy się i nie róbmy tego przed telewizorem, czy smartfonem. Wolniejsze jedzenie zmniejszy spożycie kalorii i sprawi, że będziemy czuć się syci. Im lepiej będzie rozdrobniony pokarm, tym bardziej skorzysta na tym nasz organizm.


Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks