Rodzaje diet pudełkowych - vege, sport, bez laktozy, bez glutenu

25 sierpnia, 2022
Rodzaje diet pudełkowych - vege, sport, bez laktozy, bez glutenu

Dieta pudełkowa jest uważana za jedną z najpopularniejszych diet stosowanych w dzisiejszych czasach. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to naprawdę prosta i wygodna opcja spożywania posiłków, które zostaną specjalnie dla nas przygotowane i dostarczone pod wskazany adres. Dieta pudełkowa to nie tylko dieta odchudzająca. Wszyscy pokochali możliwość wyboru określonego jadłospisu pod względem własnych preferencji. Na diecie pudełkowej można zrzucić nadprogramowe kilogramy i uzyskać wymarzoną sylwetkę, można zamówić specjalny catering biorący pod uwagę nietolerancje pokarmowe i alergie, wybrać jadłospis, z którego wykluczone są konkretne rodzaje produktów itp. Pomimo tego, iż dieta pudełkowa nie należy do najtańszych, codziennie korzysta z niej spora grupa osób. Zasady tego modelu odżywiania są naprawdę proste. Po wcześniejszym wybraniu konkretnego cateringu dietetycznego i konsultacji z dietetykiem, wybierana jest najlepsza opcja odżywiania dla naszego organizmu. Brane są pod uwagę takie czynniki jak wiek, płeć, rodzaj wykonywanej aktywności, rodzaj wykonywanej pracy, cel jaki zamierzamy osiągnąć, choroby lub schorzenia, które obowiązkowo muszą zostać wzięte pod uwagę, a także nasze oczekiwania. Po ustaleniu konkretnego jadłospisu, pełnowartościowe, różnorodne i zdrowe dania są dostarczane pod podany adres np. do domu lub do pracy. Dieta pudełkowa jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na codzienne przyrządzanie posiłków, które są zapracowane, nie posiadają wystarczających zdolności kucharskich, a także dla osób, które zmagają się z problemami zdrowotnymi i samo wybieranie odpowiednich produktów oraz przyrządzanie z dań stanowi nie lada wyzwanie.


Jakie są zasady diety pudełkowej?


Dieta pudełkowa czyli catering dietetyczny jest bardzo ogólnym określeniem. Mówiąc o diecie pudełkowej, nie mówimy o konkretnym typie jadłospisu, tylko o sposobie jej dostarczania. Przygotowane przez dietetyków i kucharzy jedzenie, trafia do specjalnych pudełek. Dzięki diecie pudełkowej, mamy możliwość zrealizowania różnorodnych celów, które przed sobą stawiamy. Możemy zredukować masę swojego ciała, zadbać o sylwetkę, oczyścić organizm, wspomóc wyniki w sporcie, utrzymać wagę na takim samym poziomie, czy też dożywić organizm przed ciążą.


Rodzaje diet pudełkowych


Obecnie na rynku cateringu dietetycznego funkcjonuje naprawdę spora ilość firm, oferujących swoje usługi. Przy wyborze odpowiedniego cateringu, trzeba wiedzieć jedno, im większe miasto, tym większa dostępność tego typu usług. Jak wygląda oferta firm cateringowych? Oferują one zazwyczaj kilka wariantów diety w urozmaiconych kalorycznościach. Do najpopularniejszych diet pudełkowych pojawiających się w ofercie danej firmy, możemy zaliczyć:Jak sami widzicie wybór jest naprawę spory. Wszystko zależy od naszych preferencji, możliwości, potrzeb i celu jaki zamierzamy osiągnąć. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, kaloryczność tych diet jest zróżnicowana. Najmniejsza wartość to 1000 kcal, a największa to aż 3500 kcal. Przy każdej diecie zamieszczony jest jej szczegółowy opis, możliwość wybrania kaloryczności 5 posiłków, możliwość zdecydowania się na wariant w którym możemy wykluczyć nielubiane składniki, a także całkowity koszt zamówienia. Swoją uwagę warto zwracać na aktualne promocje, które dotyczą oferowanych przez daną firmę planów dietetycznych i na prowadzonego Facebooka, dzięki któremu będziemy mogli być na bieżąco ze wszystkimi atrakcyjnymi ofertami, wieloma informacjami i ciekawostkami na temat zdrowego odżywiania, a także rabatami, które z całą pewnością uatrakcyjnią każdy plan dietetyczny.

Najnowsze wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie z niskim indeksem glikemicznym

Szukaj po tagach

aktywność fizyczna
apetyt
białko
błonnik
catering dietetyczny
ciekawostki dietetyczne
cukier
detoks