Dieta ketogeniczna

Cena: od 60.20 PLN
Najniższa cena sprzed 30 dni: 86.00 zł

Dieta ketogeniczna dzięki swojej skuteczności zyskuje na popularności!

*Przy zakupie diety i użyciu kodu LATO30 oferta dotyczy diety 1500 Kcal

 

Zamów dietę

Alergeny:

Dieta ketogeniczna

Co to jest dieta ketogeniczna?


 


Dieta człowieka pierwotnego. Ma ona na celu wprowadzenie organizmu w stan ketozy, czyli stan metaboliczny w którym organizm wykorzystuje tłuszcz jako główne źródło energii (normalnie energia dostarczana jest z węglowodanów).


 


Dieta ta zakłada, że tłuszcz stanowi 60-80% (w czasie adaptacji może sięgać nawet 90%) dziennego zapotrzebowania na kalorie, białko 20-30% i węglowodany do 10% (nie mogą przekroczyć 50 g na dobę).


Dieta ketogeniczna (zwana też ketogenną) to dieta o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości węglowodanów.


To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną czuć się lekko i jednocześnie zadbać o dobre samopoczucie. Mówiąc najkrócej, dieta ta polega na prostym wycięciu z menu węglowodanów i zastąpienia ich tłuszczami. „Jedz tłuszcz, aby spalać tłuszcz…”


Dieta ketogeniczna opiera się na: – tłustych mięsach – tłustych rybach – jajkach – tłustych żółtych serach, serach pleśniowych, topionych, mascarpone itp. – tłuszcze: smalec, masło, olej kokosowy, oliwa z oliwek, tłusta śmietana, awokado, oliwki, orzechy i pestki – warzywa z wyjątkiem tych bogatych w skrobię i strączków Jest to dieta bardzo restrykcyjna i w pierwszym etapie jej stosowania można odczuwać głód, osłabienie organizmu, problemy żołądkowo-jelitowe oraz rozdrażnienie. Objawy te ustępują gdy organizm przystosuję się do zaistniałych zmian. Proces adaptacji jest indywidualny i może trwać od 4 do 8 tygodni.

Calories icon Kalorie 1500 - 3000 kcal
Protein icon Białko 20-25%
Fat icon Tłuszcze 65-70%
Carbohydrates icon Węglowodany 5-10%
Przykładowe menu
Arrow angle left icon
Sobota 13.04.2024
Arrow angle right icon
Two arrows icon Możliwa zmiana menu
na każdy dzień

Na wstępie należy przyznać, że ta dieta należy do bardzo restrykcyjnych sposobów odżywiania.

W początkowym etapie jej stosowania można odczuwać silny głód, osłabienie organizmu, problemy żołądkowo-jelitowe oraz ogólne rozdrażnienie. Objawy te jednak ustępują, gdy tylko organizm przystosuję się do nowego pożywienia.

Proces przyzwyczajania organizmu trwa od 4 do 6 tygodni (jest to sprawa indywidualna). Dieta ketogeniczna opiera się na tłustych mięsach i rybach, jajkach, tłustych żółtych serach, serach pleśniowych, topionych, mascarpone i innych. Jeśli chodzi o same tłuszcze, spożywa się głównie smalec, masło, olej kokosowy, oliwę z oliwek, tłustą śmietanę, awokado, oliwki, orzechy i pestki. Warzywa jemy z wyjątkiem tych bogatych w skrobię oraz warzyw strączkowych.

 

Co daje catering ketogeniczny i dla kogo jest przeznaczony?

 

Najważniejszą zaletą diety ketogenicznej jest bez wątpienia to, że przez pierwsze 2-3 miesiące jej stosowania będziemy czuć się lekko. Będziemy też pełni energii i dobrego samopoczucia.

Głównym celem diety ketogenicznej jest spadek masy ciała. Efekty będą łatwo osiągalne jeśli tylko będziemy trzymali się restrykcyjnych zasad. W takim wypadku waga dynamicznie spada.

Dieta ta wspomaga również osoby z cukrzycą poprzez regulowanie wydzielania insuliny.

Ponadto ogranicza apetyt na słodycze i zapewnia sytość na długie godziny. Z innych zalet warto wymienić korzystny wpływ na układ trawienny i walkę z dolegliwościami trawiennymi. Ze względu na bardzo wysokie spożycie tłuszczu, tej diety nie zaleca się osobom, które mają problemy z nerkami lub wątrobą.

Przy dietach tego typu należy pamiętać o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę (min 3-4 litry dziennie). W diecie też zabronione są też wszelkie tzw. produkty light. 1g białka lub węglowodanów to 4 kcal, 1 g tłuszczu to 9 kcal – przez co może się wydawać że porcję nie są zbyt obfite i na początku trudno się do nich przyzwyczaić. Należy jednak pamiętać, że produkty tłuszczowo-białkowe trawią się dłużej niż węglowodany dzięki czemu dłużej odczuwamy sytość.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Phone contact
Zadzwoń +48 730 004 664
Email contact
Napisz biuro@lightcatering.pl