Dieta ketogeniczna

Cena: od 58.10 PLN
Najniższa cena sprzed 30 dni: 83.00 zł

Dieta ketogeniczna dzięki swojej skuteczności zyskuje na popularności!

*Przy zakupie diety i użyciu kodu MAJ oferta dotyczy diety 1500 Kcal

 

Zamów dietę

Alergeny:

Dieta ketogeniczna

Co to jest dieta ketogeniczna?


 


Dieta człowieka pierwotnego. Ma ona na celu wprowadzenie organizmu w stan ketozy, czyli stan metaboliczny w którym organizm wykorzystuje tłuszcz jako główne źródło energii (normalnie energia dostarczana jest z węglowodanów).


 


Dieta ta zakłada, że tłuszcz stanowi 60-80% (w czasie adaptacji może sięgać nawet 90%) dziennego zapotrzebowania na kalorie, białko 20-30% i węglowodany do 10% (nie mogą przekroczyć 50 g na dobę).


Dieta ketogeniczna (zwana też ketogenną) to dieta o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości węglowodanów.


To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną czuć się lekko i jednocześnie zadbać o dobre samopoczucie. Mówiąc najkrócej, dieta ta polega na prostym wycięciu z menu węglowodanów i zastąpienia ich tłuszczami. „Jedz tłuszcz, aby spalać tłuszcz…”


Dieta ketogeniczna opiera się na: – tłustych mięsach – tłustych rybach – jajkach – tłustych żółtych serach, serach pleśniowych, topionych, mascarpone itp. – tłuszcze: smalec, masło, olej kokosowy, oliwa z oliwek, tłusta śmietana, awokado, oliwki, orzechy i pestki – warzywa z wyjątkiem tych bogatych w skrobię i strączków Jest to dieta bardzo restrykcyjna i w pierwszym etapie jej stosowania można odczuwać głód, osłabienie organizmu, problemy żołądkowo-jelitowe oraz rozdrażnienie. Objawy te ustępują gdy organizm przystosuję się do zaistniałych zmian. Proces adaptacji jest indywidualny i może trwać od 4 do 8 tygodni.

Calories icon Kalorie 1500 - 3000 kcal
Protein icon Białko 20-25%
Fat icon Tłuszcze 65-70%
Carbohydrates icon Węglowodany 5-10%
Przykładowe menu
Arrow angle left icon
Czwartek 01.06.2023
Arrow angle right icon
Śniadanie Sałatka nicejska z kurczakiem Drugie śniadanie Sernik z kalafiora z tahini i sosem kawowym Obiad Bitki wieprzowe z koprem włoskim i kiszonym ogórkiem Kolacja Zupa grzybowa z boczkiem i śmietaną
Two arrows icon Możliwa zmiana menu
na każdy dzień

Na wstępie należy przyznać, że ta dieta należy do bardzo restrykcyjnych sposobów odżywiania.

W początkowym etapie jej stosowania można odczuwać silny głód, osłabienie organizmu, problemy żołądkowo-jelitowe oraz ogólne rozdrażnienie. Objawy te jednak ustępują, gdy tylko organizm przystosuję się do nowego pożywienia.

Proces przyzwyczajania organizmu trwa od 4 do 6 tygodni (jest to sprawa indywidualna). Dieta ketogeniczna opiera się na tłustych mięsach i rybach, jajkach, tłustych żółtych serach, serach pleśniowych, topionych, mascarpone i innych. Jeśli chodzi o same tłuszcze, spożywa się głównie smalec, masło, olej kokosowy, oliwę z oliwek, tłustą śmietanę, awokado, oliwki, orzechy i pestki. Warzywa jemy z wyjątkiem tych bogatych w skrobię oraz warzyw strączkowych.

 

Co daje catering ketogeniczny i dla kogo jest przeznaczony?

 

Najważniejszą zaletą diety ketogenicznej jest bez wątpienia to, że przez pierwsze 2-3 miesiące jej stosowania będziemy czuć się lekko. Będziemy też pełni energii i dobrego samopoczucia.

Głównym celem diety ketogenicznej jest spadek masy ciała. Efekty będą łatwo osiągalne jeśli tylko będziemy trzymali się restrykcyjnych zasad. W takim wypadku waga dynamicznie spada.

Dieta ta wspomaga również osoby z cukrzycą poprzez regulowanie wydzielania insuliny.

Ponadto ogranicza apetyt na słodycze i zapewnia sytość na długie godziny. Z innych zalet warto wymienić korzystny wpływ na układ trawienny i walkę z dolegliwościami trawiennymi. Ze względu na bardzo wysokie spożycie tłuszczu, tej diety nie zaleca się osobom, które mają problemy z nerkami lub wątrobą.

Przy dietach tego typu należy pamiętać o zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę (min 3-4 litry dziennie). W diecie też zabronione są też wszelkie tzw. produkty light. 1g białka lub węglowodanów to 4 kcal, 1 g tłuszczu to 9 kcal – przez co może się wydawać że porcję nie są zbyt obfite i na początku trudno się do nich przyzwyczaić. Należy jednak pamiętać, że produkty tłuszczowo-białkowe trawią się dłużej niż węglowodany dzięki czemu dłużej odczuwamy sytość.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Phone contact
Zadzwoń +48 730 004 664
Email contact
Napisz biuro@lightcatering.pl